Perez ende nuk e ka gjetur trajnerin e ri

13:15 | 29/10/2018

Gjendje e vështirë tek Reali i Madridit pas humbjes së rëndë në “El Klasiko”. Presidenti Florentino Perez po mendon për një trajner të ri, por duket se kriza është më e madhe sesa vetëm në stol.

Nuk mund të kishte fytyra më të trishtuara se kaq. Futbollistët e Realit, dhe gjithë delegacioni madrilen, u larguan me kokën ulur nga Barcelona, pas katastrofës në “El Klasiko”. Një humbje 1-5 ishte edhe më shumë sesa druheshin, ndërsa e ardhmja duket krejt e paqartë, duke filluar që nga trajneri Hulen Lopetegi.

Trajneri u shpreh se “goditja është e rëndë, por unë i kam të gjitha forcat për të vazhduar përpara”, veçse duket e vështirë që të mbijetojë. I pavendosur edhe presidenti Florentino Perez, që as nuk e ka shkarkuar, dhe as nuk e ka konfirmuar njeriun e stolit. Mediat spanjolle informojnë se bisedimet me Konten ende nuk kanë dhënë rezultat, ndërsa kandidat është trajneri I Belgjikës, Roberto Martinez.

Gjithsesi, në kryeqytet nuk mendojnë se ndryshimi në stol do të sjellë ndonjë mrekulli. Gazeta “Marka” shkruan: Faji nuk është vetëm i Hulenit! Etapa tepër e keqe e Lopetegit mbyllet me “manitën” turpëruese ndaj një Barçe pa Mesin!

“AS” thekson gjendjen e ekipit: Goleadë vdekësore! Madridi është në vend të 9-të, shtatë pikë prapa Barçës!

Për ta bërë situatën edhe më të rëndë, mendoi Kristiano Ronaldo, i cili sulmoi presidentin madrilen, në një intervistë për “Frans Futbollin”.

“Florentino Perez kurrë nuk më pa me sy tjetër, përveçse si një çështje biznesi, – ishin fjalët e portugezit, – asgjë nga ato që bëri, nuk i bëri me zemër”.

Sezoni duket në prag të dështimit dhe humbja e thellë në “Kamp Nou” thjesht e konfirmoi krizën. Reali nuk kishte bindur deri tani, as në La Liga, dhe as në Champions, ku u mund nga CSKA e Moskës dhe mezi fitoi me Plzenin e Çekisë.

Pa Ronaldon dhe pa Zidanin, ekipi duket pa udhëheqje e pa frymëzim, përballë një Barcelone tepër të fortë edhe pa Mesin. Gjithsesi, pritet vendimi për trajnerin, me Konten ende favorit, si dorë e fortë, veçse trajneri italian mori një paralajmërim nga kapiteni Ramos, që theksoi se “respekti fitohet, nuk imponohet”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono