Përcillet në banesën e fundit Kiço Blushi

17:48 | 09/02/201917:480

Është përcjellë për në banesën e fundit me trishtim dhe dhimbje shkrimtari, skenaristi dhe publicisti i njohur Kiço Blushi. Ai  i dedikoi jetën e tij artit, kulturës dhe politikës.

Kiço Blushi la pas një trashëgimi të çmuar letrare në proze e poezi si dhe 14 skenare filmash të rëndësishëm mbajnë firmën e tij. Personalitete të politikës dhe kulturës kanë shprehur ngushëllime dhe e kanë cilësuar një ditë të trishtë largimin nga kjo jetë të Kiço Blushit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono