Pëllumb Kulla feston 80-vjetorin, në skenë mes miqve artistë

14:52 | 14/01/202014:520

Përmes një mbrëmje të veçantë në skenë mes familjarëve dhe  miqve artistë, Pëllumb Kulla feston 80-vjetorin e lindjes.

Figura e njohur  e letërsisë satirike shqiptare dhe artit skenik në këtë përvjetor, arritjet, preferon t’i ndajë me  miqtë e tij që e emocionuan pa masë.

“U drejtoj tërë mirënjohjen time, pa ata unë nuk do isha këtu’, thotë Kulla.

Të parët u ngjiten në skënë në shenjë mirënjohje artistët e estardës së  fierit , ku për 18 vite bashkëpunim me to i rikthej sytë e gjithë shqiptarëve te humori i hollë i kësaj estarade.

“Pëllumbi bëri një revolucion vërtet në estradën e Fierit, e cila rrezatoi edhe në shkallë kombëtare“, thotë Luftar Paja.

Një interpretim surprizues vjene dhe nga bashkëshortja e tij Zhuljeta. Më pas ia lë vendin disa grimcave humoristike të veprave të tij në skënën e festës

Nuk mungojnë edhe batutat për shqiptarët në Amerike  gdhendur nga pena e Pëllumb Kulles , ku edhe  ai jeton

Batutat ia lënë rradhën këngës…Petrit  Ruka i njeh meritat jo vetËm në humor dhe regji skenike , por edhe në letërsi

Mirënjohje dhe art ky ishte shoë surprizë i 80 vjetorit të  Pëllumb Kullës  i cili  zgjati aq sa një vepër skenike./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono