Pedagogët nxisin dialogun në artin pamor përmes krijimeve

16:50 | 20/01/2018

Një vizatim gjigand ku në qender është marrëdhënia e njeriut me natyrën, si dhe një akuarel ku secili dialogon hijen e tij , janë dy krijimet e përbashkëta të realizuara nga 15 studentë të degës së piktures. Qëllimi kryesor i këtyre punëve është nxitja e dialogut të munguar mes tyre thotë pedagogu Helidon Haliti./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono