PD: Veliaj gënjen për ndryshimin e shtratit të Lanës

16:27 | 27/12/201816:270

PD deklaron se Bashkia e Tiranës po mashtron qytetarët për të mbuluar të vërtetën e projektit 60 milionë euro të Edmond Begos. Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, deklaroi sot se sipas Bashkisë,  projekti që zhvendos shtratin e lumit Lanë nuk do të nisë tani.

Por ky pohim, u shpreh zëdhënësja, kundërshton deklaratën e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj një vit më parë, sipas të cilit puna për Lanën do të niste shumë shpejt. Sipas PD,  Bashkia ka dy alternative, ose të pranojë se kryetari Veliaj gënjeu dje kur tha se nuk ka emergjencë ose të pranojë se Erion Veliaj ka gënjyer qytetarët një vit më parë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono