PD mblidhet për propozimin për mandatet, Basha: Të udhëheqim shqiptarët

12:05 | 18/02/2019

Në ditë pas propozimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha, për djegien e mandateve nga deputetët e kësaj force politike, grupi parlamentar është mbledhur sot paradite në seline blu. Në takim po diskutohet mbi këtë propozim si dhe mbi protestën e pritshme të paralajmëruar për ditën e enjte.

Burime nga mbledhja që po zhvillohet me dyer të mbyllura duke nisur që nga ora 10:00, Basha mësohet të jetë shprehur që ky është një hap nga pozitat e dominimit të forcës popullore.

Na takon ne të udhëheqim shqiptarët, eshte shprehur Lulzim Basha, me të cilët, siç tha ai, PD është në borxh dhe i dhanë opozitës besimin për të qenë me ta. Kreu demokrat është shprehur para deputetëve se vendi është në gjendje emergjence kombëtare.

Ndërsa ish-kryeministri Berisha, që ka mbështetur djegien e mandateve, mësohet të jetë shprehur:

“Prova e këtij vendimi është nëse ne me aksionin qytetar politik do t’i kthejmë shqiptarëve votën e lirë. Kemi marrë një vendim të drejtë historië”.

Më tej ai ka vijuar: “Po nuk arritëm që shqiptarët të votojnë të lirë mbetemi fasadë. Ka ardhur koha të përballemi me këtë regjim me qëllimin e vetëm që shqiptarët të jenë të lirë”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono