PD mbledh Këshillin Kombëtar, zgjidhet ekipi i kryetarit

14:23 | 19/01/201914:230

Partia Demokratike ka mbledhur që prej orës 11:00 të ditës së sotme Këshillin Kombëtar, ku anëtarët e rinj të këtij forumi zgjedhin ekipin e ri me të cilin kryetari i kësaj force politike Lulzim Basha do të përgatitet për zgjedhjet e këtij viti. Që në nisje të punimeve të këtij Këshilli, kreu demokrat Basha theksoi se 4 shtyllat e alternativës së PD do te kthejnë shpresën dhe besimin e qytetarëve, duke pasur si pikënisje pikërisht nisjen e protestave qytetare deri në largimin e kryeministrit Edi Rama. Sipas tij, viti 2019 është viti i betejës. Ndërsa pritet zgjedhja e anëtarëve të rinj të kryesisë së Partisë Demokratike, Këshilli Kombëtar zgjodhi Bujar Nishanin Kryetar të këtij forumi. Gjithashtu, të gjitha propozimet e bëra dje publike nga kreu demokrat Basha janë pranuar nga Këshilli Kombëtar. Kështu Halim Kosova zgjidhet kreu i Komisionit të Integritetit Etikës në PD; Jemin Gjana zgjidhet kryetar i Komisionit Zgjedhor; Arben Ristani zgjidhet kreu i Komisionit të Apelimit; Alfred Rushaj zgjidhet kreu i Bordit Financiar. Ndërsa, Edi Paloka dhe Edmond Spaho u rikonfirmuan në postin e nënkryetarit të Partisë Demokratike. Por, duke u ndalur pikerisht në ekipin e ri drejtues të kësaj force politike, Basha nënvizoi se qëllimi kryesor i demokratëve do të jetë largimi i Edi Ramës dhe ndërtimi i alternatives fituese të PD. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono