PD: Kajmaku ka marrë 2.6 milionë euro para publike me tendera

13:08 | 28/08/201913:080

Partia Demokratike ka vijuar denoncimet për kryebashkiakun socialist të Vorës, Agim Kajamaku. Në një deklaratë nga selia blu, ish-deputetja e PD, Albana Vokshi publikoi fakte të reja, që sipas demokratëve i sigurojnë kryebashkiakut socialist mbrojtje politike nga Edi Rama.

Vokshi deklaroi se Partia Demokratike ka mundur të zbulojë se kryebashkiaku i Vorës me kompaninë e fidanëve “Kajmaku sh.p.k” ka marrë nga pushteti i Edi Ramës rreth 2.6 milionë euro para publike.

“Ne e zbuluam atë sipas parimit “ndiq paratë”. Edi Rama dhe Jorgo Toto i Bashkisë së Vorës ndajnë bashkë miliona euro. Paratë janë mburoja e Jorgo Kajmakut nga drejtësia greke dhe drejtësia shqiptare. Krimineli në kërkim në Greqi, me kompaninë e fidanëve “Kajmaku sh.p.k” ka marrë nga pushteti i Edi Ramës rreth 2.6 milionë euro para publike, të marrë me tendera duke qenë, në pjesën më të madhe të tyre, i vetëm në garë. Agim Kajmaku i Vorës, i arrestuar dhe akoma në kërkim në Greqi është klient pothuajse ekskluziv i Bashkisë së Tiranës dhe i Erion Veliajt”, tha Vokshi./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono