PD: ILDKPKI të nisë hetimin për vilën e Kyeministrit

13:57 | 12/01/2019

Edhe këtë të shtunë Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me banesën në Surrel të Kryeministrit Edi Rama. Nga foltorja e selisë blu deputetja Dhurata Çupi tha se PD-ja ka provuar me dokumenta zyrtarë se Edi Rama nuk e justifikon vlerën e deklaruar prej 400 milionë lekësh për vilën e Surrelit.

Ndaj sipas Çupit, është koha që Inspektoriati i Pasurive të nisë verifikimin e burimit për të paktën 300 milionë lekë që mungojnë në deklaratën e pasurisë së kryeministrit të Shqipërisë.

Selia blu vlerëson se një verifikim serioz dhe i pavarur, do të konfirmojë jo vetëm mospërputhjen e deklarimit të të ardhurave të kryeministrit, por do të zbulojë se vila luksoze e Edi Ramës, kushton jo më pak se 2 milion euro. Në emër të PD-së, ligjvënësja Dhurata Çupi i kërkoi kryeministrit që të sqarojë sa më shpejt përballë qytetarëve këtë çështje. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono