PD firmos marrëveshjet e koalicionit

09:01 | 23/04/201909:010

Partia Demokratike nënshkruan sot marrëveshje me partitë e koalicionit opozitar. Përmes një ceremonie të veçantë nënshkrimi do bëhet i veçantë me secilën nga partitë. Koalicioni opozitar i bashkuar për organizimin e protestave, ka në përbërje LSI-në e Monika Kryemadhit, Partinë Republikane të Fatmir Mediut, Lëvizjen për Zhvillim Kombëtar të Dashamir Shehit, Partinë Demokristiane të Nard Ndokës, Partinë Bashkimi i të Drejtave të Njeriut të Vangjel Dules e Partinë Agrare Ambientaliste të Agron Dukës.

Kryetari i PD Lulzim Basha ka shpallur se partia që drejton nuk hyn në zgjedhje, në kushtet kur Rama është kryeministër, e se nuk do lejojë mbajtjen e zgjedhjeve fasadë.

Një ditë më parë, forumet e PD vendosën mbajtjen e protestës së radhës para Kryeministrisë më 11 maj ora 18.30. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono