“PD e vendosur që të mos ketë qeverisje me PS-në”, Frrokaj: Qeveria kujdestare me persona jo politike

08:44 | 14/02/202008:440

Ish Deputet i PD Andon Frrokaj është shprehur se qeveria kujdestare është krijimi i një qeverie që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Nga ABC-ja e Mëngjesit përballë Enkel Demit ish deputeti demokrat është shprehur se Partia Demokratike është e e vendosur që të mos ketë asnjë qeverisje me PS-në dhe se personat që do të zgjidhjen për qeverinë teknike do të jenë persona jopolitikë.

“Partia demokratike nuk do të qeverisë me PS-së por një qeveri tranzitore që do të menaxhojë situatën parazgjedhore ëstë ajo që ka thënë ddhe mbështet PD-ja. Kjo qeveri do të jetë e zgjedhur me persona që gëzojnë integritetin personal dhe shoqëror për të shoqëruar vendin në zgjedhje të lira. Persona jo politike, formula e zgjedhjes do të vijë në hapa të mëtejshëm të këtyre personave, por PD është e e vendosur që të mos ketë asnjë qeverisje me PS-në. PD-ja kërkon vetëm zgjedhje të lira dhe të ndershme përmes një qeverie tranzitore. Duke futur në draftin e saj mbrojtjen e votës denoncimin e saj në lidhje me çdo abuzim të votës”, tha Frrokaj.

Gjithahstu is deputeti demkrat ka theksuar se qeveria kujdestare do të jetë një qeveri e cila do të krijojë besimin te shqiptarët, pasi besimi është humbur nga qytetarët.

Qeveria kujdestare do të jetë një qeveri e cila do të krijojë besimin te shqiptyarët, pasi besimi është humbur nga qytetarët. Njerëzit po ikin, vendi nuk është vetëm në krizë politike. Socialistet e ndershëm nuk e pranojnë rezultatin. 30 qershori ishte një farse qytetarët nuk moren pjesë, ato vetë votuan dhe nuk ju doli numri i barabartë me numrin e votuesve dhe fletëve të votimit. Këshilli i Evropës deklario se nuk pati zgjedhje në shqipëri se në shqipëri nuk ka përfaqësues në pushtetin lokal,” është shprehur ndër të tjera ish deputeti./ abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono