Patozi: Partitë nuk raportojnë në gjykatë ndryshimet

23:39 | 04/10/201923:390

I ftuar në emisionin Provokacija me gazetarin Mustafa Nano ka qenë i ftuar koordinatori i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi.

Në bisedën e zhvilluar me gazetarin Mustafa Nano Patozi komentoi situatën politike në vend.

Sipas Patozit Shqipëria duhet të zgjidhë mënyrën si ndërtohen partitë politike në Shqipëri, si ndërtohen dhe si financohen ato, si bëhen zgjedhjet brenda një partie.

Nëse kjo nuk bëhet, sipas tij, nuk mund të pretendohet  që të zhvillohen zgjedhje të lira e të ndershme.

Shqipëria nëse nuk zgjidh problemin e partive, si zgjidhen ato, si ndërtohen, si funksionojnë si financohen dhe si bëhen zgjedhjet brenda një partive në sigurisht nuk mund të shkojmë te rezultati që të mund të kemi zgjedhje të lira e të ndershme. partitë tona arrogante nuk shlyejnë detyrimin më minimal që të raportojnë në gjykatë, sipas detyrimit ligjor që kanë, çdo ndryshim lidershipi apo statusor. Partitë politike janë institucione publike dhe e kanë detyrim ligjor të raportojnë dhe të tregojnë ndryshimet që bëjnë“, tha Patozi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono