Patozi: Bindja Demokratike fiton betejën e parë politike

13:53 | 09/05/201913:530

Kolegji zgjedhor ka hedhur poshtë padinë e Partisë “Bashkimi Demokrat Shqiptar” që ka kërkuar cregjistrimin e Partisë “Bindja Demokratike” me argumentin se është shkelur ligji me urdhër politik.

Nëpërmjet një statusi koordinatori i kësaj partie Astrit Patozi e ka cilësuar si fitoren e betejës së parë politike. Për Kolegjin Zgjedhor regjistrimi i Partisë Bindja Demokratike është në përputhje me ligjin duke lënë në fuqi vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono