Patosi me qendër të re shëndetësore

12:50 | 09/03/201912:500

Të gjithë banorët e Patosit tashmë do të kenë mundësinë të marrin shërbim shëndetësor cilësor dhe me ambiente moderne me rehabilitimin e qendrës shëndetësore. Gjatë inspektimit kryeministri Rama dhe ministrja Manastirliu deklaruan se kjo qendër do shërbejë si model edhe për 300 qendra të tjera shëndetësore.

 Edhe pse është pritur me protesta, kryeministri Rama ka vijuar edhe gjatës së shtunës turin e tij në qarkun e Fierit. Rama i shoqëruar ministrja e Shëndetësisë, Manastirliu inspektuan qendrën e re shëndetësore në Patos.

Ministrja Manastirliu tha se qendra e re e cila u shërben 45 mijë banorëve, ofron standarde moderne për komunitetin e kësaj zone. Kryeministri Rama kësaj radhë nuk mbajti fjalime, por si gjithmonë nuk i la mënjanë batutat e tij me qytetarët

Shërbim në qendrën e re shëndetësore të Patosit, marrin edhe nxënësit e shkollave, për të cilët ofrohet shërbimi i stomatologjisë falas.

Sipas Ramës dhe Manastirliut, kjo qendër është modeli që do të ndiqet për vijimin e punës me rehabilitimin e 300 qendrave shëndetësore deri në vitin 2021, me të njëjtat standarde, si për fshatin edhe për qytetin./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono