Pasuesi i Rakitic, Barcelona tenton lojtarin e kombëtares së Spanjës

12:16 | 15/11/201912:160

Ivan Rakitic do të largohet nga Barcelona në janar. Kroati nuk e pranon dot qëndrimin në stol dhe është gati të provojë një aventurë të re. Mesfushori është një nga pikat më të forta të nënkampionëve të botës dhe kërkon minuta për të qenë në formë për Euro 2020.

Drejtuesit e klubit katalanas nuk po qëndrojnë duarkryq dhe kanë një ide për zëvendësuesin e Rakitic. AS raporton se i preferuari është Saul Niguez. 24-vjeçari është pjesë e Atletico Madrid dhe kombëtares së Spanjës, ndërsa kontrata me “Colchoneros” zgjat deri në vitin 2026.

Saul Niguez duke festuar një gol kundër Barcelonës

Niguez është një pikë e fortë e ekipit të Diego Simeones. Trajneri argjentinas nuk dëshiron të heqë dorë nga shërbimet e lojtarit, por mund të “dorëzohet” nga një ofertë tunduese e Barcelonës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono