Pasuesi i Kovac te Bayern Munich, një ish-lojtar del në skenë

14:12 | 09/11/201914:120

Bayern Munchen akoma nuk e ka gjetur akoma trajnerin e ri. Sipas një raportimi të fundit nga ‘Calciomercato.com’, ideja e fundit e bavarezëve është holandezi Mark van Bommel.

Pas shkarkimit të Niko Kovac për rezultate të dobëta në ditët e fundit, Bayern sërish nuk po kthehet tek rezultatet pozitive dhe tek loja e bukur. Tifozët në sondazhet e klubit kërkojnë një reagim sa më të shpejt nga klubi. Ata ende preferojnë legjendarin Jupp Heynckes për pankinën, edhe pse ky i fundit është 74-vjeç.

Emrat e lidhur me stolin bavarez janë të shumtë që kanë qarkulluar në media. I pari që i tha jo ishte italiani Max Allegri, i cili e refuzoi ofertën. Në orët e fundit është folur shumë për Arsene Wenger, por asgjë nuk ka zyrtare. Ndërkohë, ish-mesfushori i Milanit, Van Bommel është në kontratë me PSV-në deri në verën e vitit 2021. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono