Pasardhësi i Zidane, tifozët e Realit kanë një preferencë

15:44 | 21/09/201915:440

E ardhmja e Zinedine Zidane në stolin e Real Madrid është në dyshim. Një rezultat negativ në transfertën e së dielës kundër Sevillës mund të sillte shkarkimin e francezit nga ana e presidentit Florentino Perez.

Spanjollja “Marca” ka bërë një sondazh në lidhje me preferencat e tifozëve madrilienë në lidhje me pasardhësin e Zidane. Rezultati nuk është aspak surprizë.

Në vend të parë preferohet Jose Mourinho me 44% të votave i ndjekur nga Max Allegri me 23%, ndërsa në vend të tretë renditen Raul me 21% të votave. Rreth 12% nuk preferojnë asnjë prej këtyre të treve dhe dëshirojnë një alternativë të katërt.

“Special One” qëndroi tre sezone në Madrid gjatë viteve 2010-2013, periudhë ku fitoi një titull kampion, një Kupë Mbreti dhe një Superkupë Spanje. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono