Parulla kundër lojtarëve: Situatë e nderë, ja ç’ka ndodhur sot në Napoli!

10:56 | 08/11/201910:560

Tifozët e Napolit mbajnë qëndrim pas situatës jo të mirë në klub, ku lojtarët kanë kundërshtuar vendimin e presidenti Aurelio De Laurentiis për t’u grumbulluar. Menjëherë për lojtarët ka pasur gjoba, teksa u është mbajtur 5% e pagës mujore. Kjo nuk është pritur mirë nga futbollistët.

Nga ana tjetër tifozët kanë dalë kundër futbollistëve dhe kanë shpalosur një mesazh në katër pika kryesore të qytetit. Njëri prej tyre ditën e sotme ishte shpalosur pranë “Maschi Angioino”, monumentit simbolik të qytetit të Napoli.

“Keni zgjedhur një rrugë të keqe… Respektoni ata që e duan këtë fanellë dhe ata që ju paguajnë”, shkruajnë tifozët, që pranë stadiumit e kanë shpalosur edhe tre herë të tjera të njëjtin mesazh, me autor “Curva A”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono