Partizani, trajneri Gega plot besim ndaj Teutës

08:00 | 17/03/201908:000

Partizani ka nxjerrë mësime nga humbja me Luftëtarin në Kupë dhe është optimist për duelin e Superligës me Teutën. Trajneri Gega flet për gjendjen e ekipit në prag të ndeshjes me rivalin për titull.

Një humbje vështirë se sjell tronditje të madhe te kjo skuadër. Partizani u përgatit, në dukje i qetë, për ndeshjen e Superligës ndaj Teutës, i bindur në forcat e veta dhe në diferencën prej 6 pikësh me vendin e dytë, Kukësin. Barazimi në derbi për kampionatin, dhe disfata në Kupë ndaj Luftëtarit, nuk duket se e kanë prishur qetësinë e trajnerit Skënder Gega.

“Janë sfida të rëndësishme këto me Teutën e Kukësin. Gjithsesi janë edhe 11 ndeshje. Nuk mund të themi se vendosen tani përqindjet. Do mundohemi t’i marrim maksimumin dhe të mundohemi të gabojmë sa më pak. Shpresoj që rivalët të gabojnë. Është rrugë e gjatë deri në fund”.

Partizani do të vazhdojë të ketë mungesa, si Hilën dhe Idrizajn, por gjithsesi, Gega ka mundësi zgjedhjeje, pra në fushë mund të hedhë një formacion të fortë.

Kryeqytetasit janë në krye të Superligës me 50 pikë ndaj 44 të Kukësit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono