Partizani nis përgatitjet

20:30 | 13/07/201920:300

Skuadra e Partizanit ia doli të marrë një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë ndaj Karabag dhe shpresat janë të mëdha për takimin e kthimit. Të kuqtë vazhdojnë përgatitjet intensive para nisjes për në Baku. Skuadra është stërvitur e plotë nën drejtimin e teknikut Franko Lerda. Në seancën stërvitore të ditës së sotme iu kushtua rendësi përgatitjet tekniko taktike.  Të gjithë lojtarët janë stërvitur normalisht dhe nuk regjistrohen lojtarë me problem fizike. Partizani pritet të përfshihet nga disa ndryshime në formacion nga ndeshja e parë. Tekniku italian mund të inkuadrojë nga minuta e parë mbrojtësin Lorenc Trashi i cili luajti vetëm pak minuta në ndeshjen e parë. Ndërkohë që Braun pritet te zëvendësoje Çinarin që mund të luajë me i tërhequr se në ndeshjen e parë. Mensah i cili u paraqit mjaft mirë në “Selman Stermasi” mund të mos startoje si titullar. Gjithsesi formacioni përfundimtar mund të ndryshoje në varësi të formës së lojtarëve./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono