Partizani mundet 0-1 në shtëpi nga Maribori slloven për Ligën  e Europës

20:59 | 12/07/2018

Partizani nuk e shmangu dot humbjen në ndeshjen e parë të turit të parë të Ligës së Europës. Skuadra shqiptare u ndesh me Mariborin e Sllovenisë, në stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet dhe u mposht me shifrat minimale 0-1. Goli I vetëm I sfidës u realizua në minutën e 50-të nga Gregor Bajde, dhe skuadra sllovene pati përvojë, por edhe fat për të mos pësuar asnjë gol.

Partizani u përpoq shumë, duke krijuar disa mundësi për shënim, por pa qenë në gjendje për të konkretizuar. Kjo humbje e vështirëson shumë pozitën e ekipit të trajnerit Skënder Gega, që duhet të fitojë në Slloveni për t’u kualifikuar, diçka shumë e vështirë.

Luftëtari i Gjirokastrës, ndërkaq, pësoi një humbje të rëndë në Letoni. Pësoi një disfatë 0-5 ndaj ekipit vendas, Vent Spils, duke pësuar të gjithë golat në pjesë e parë, dhe duke qenë praktikisht i eleminuar. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono