Partizani me grup të plotë, Lerdës i mungon vetëm një sulmues

15:18 | 16/10/201915:180

Në vigjilje të sfidës ndaj Vllaznisë, Partizani ka vetëm lajme të mira. “Demat e Kuq” kanë kryer sot stërvitjen me një grup të plotë, pasi edhe lojtarët që ishin të grumbulluar me kombëtaret e tyre, janë rikthyer. Mungon vetëm sulmuesi Brian Brown, i cili do të rikthehet në grup ditën e enjte, njofton uebsajti zyrtar i Partizanit.

Alban Hoxha dhe Lorenc Trashi ishin të grumbulluar me Shqipërinë për dy sfidat ndaj Turqisë dhe Moldavisë. Madje, anësori i majtë gjeti edhe golin kundër moldavëve në debutimin e tij me fanellën kuqezi. Esat Mala luajti mbrëmë kundër Kosovës, në fitoren 2-1 të Shpresave kuqezi.

Pas shtatë javëve kampionat, Partizani renditet në vend të gjashtë, në kuotën e 11 pikëve. Në rast triumfi kundër Vllaznisë në “Loro Boriçi”, të kuqtë do ta parakalonin ekipin shkodran në renditje dhe do të ngjisnin disa pozicione në tabelë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono