Partizani mbërrin në Azerbajxhan

14:15 | 16/07/201914:150

Partizani mbërrin në Azerbajxhan ku do të luajë nesër ndeshjen e kthimit në Champions ndaj Qarabakut. Pas barazimit 0-0 në Tiranë, kampionia e Shqipërisë synon kualifikimin.

Fati do të vendosen mbrëmjen e mesjavës. Partizani do të luajë këtë të mërkurë në Baku ndaj Qarabakut vendas, me shpresë kualifikimin pas barazimit 0-0 në Tiranë.

Kampionia e Shqipërisë u nis herët në mëngjes nga Rinasi, me avion çarter, me destinacion Azerbajxhanin, ku mbërriti pas disa orësh fluturimi. Udhëtimi shkoi normal dhe krejt pa të papritura, deri në aeroportin “Heidar Alijev” të Bakusë.

Skuadra kryeqytetase jepet e plotë, pa probleme dëmtimi apo pezullimesh, ndërsa shqetësimi i vetëm për trajnerin Lerda ka të bëjë me gjendjen fizike të lojtarëve të afruar së fundmi në ekip.

Partizani u përgatit për disa ditë në stadiumin e Kamzës, ku italiani punoi sërish me theksin tek loja në mbrojtje dhe tek kundërsulmi i shpejtë, që pritet të jenë taktikat që do të përdoren ndaj kampiones së Azerbajxhanit.

“Ne shkojmë në këtë ndeshje me bindjen dhe me synimet tona, që janë të rëndësishme. Përgatitja ka qenë mjaft e mirë, dhe jemi me besim, por dyshimet ekzistojnë, siç ka dyshime për çdo gjë. Skuadra është përgjigjur mirë. Karabaku ka më shumë përvojë se ne, ka lojtarë me emër, por në një ndeshje të vetme mund t’ia dalim. Në një ndeshje të vetme mund të ndodhë gjithçka”, tha Lerda.

Në ndeshjen e parë, skuadra shqiptare u mbrojt në përgjithësi mirë, duke qenë më sulmuese në minutat e fundit të pjesës së parë dhe gjatë pjesës së dytë./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono