Partizani ka mungesa, por ka besim për sfidën ndaj Kamzës

16:59 | 02/02/201916:590

Partizani nuk e quan të lehtë ndeshjen ndaj Kamzës, për Superligën. Trajneri Gega vlerëson kundërshtarin, ndërsa kryeqytetasit do të kenë disa mungesa. Rivali i radhës nuk ka qenë aspak i lehtë këtë sezon.

Partizani vërtet ka marrë 6 pikë të plota ndaj Kamzës, por që të dyja sfidat i ka fituar minimalisht nga 1-0, dhe trajneri Skënder Gega, nuk dëshiron të thotë se ekipi I tij ka një sfidë të lehtë. Ja si flet ai në prag të ndeshjes jashtë fushe, në javën e 20-të të Superligës. Janari u mbyll dhe Gega bëri njër përmbledhje të asaj që kërkoi si përforcim, dhe gjendjes së ekipit.

Në krah të trajnerit edhe lojtari i ri i të kuqve, mbrojtësi Hektor Idrizaj, që erdhi pikërisht nga Kamza. Çfarë ndjenjash provon ai në prag të ndeshjes ndaj ish-ekipit? Partizani do të ketë disa mungesa, si ajo e Trashit të pezulluar dhe e Hilës së dëmtuar.

Po ashtu, mesfushori Duka nuk është ende gati, ndërsa besohet se braziliani Kardozo e ka kaluar gjendjen gripale. Kryeqytetasit kryesojnë renditjen e Superligës me 40 pikë, ndërsa Kamza është në vendin e parafundit me 15./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono