Partizani fluturon në krye, Skënderbe pa mbrojtje

16:53 | 24/10/201916:530

Partizani në ngjitje. Tre fitore radhazi dhe të kuqtë marrin vendin e parë. Skënderbeu ishte “viktima” e të kuqve, që fituan me rezultatin 3-1. Dy gola të shpejtë të Belicës dhe Telushit i hapën rrugë fitores së të kuqve. Gripshi, me golin e tij, nuk u bë pengesë për Partizanin, që me Çinarin i mbylli të gjitha llogaritë. Skuadra e drejtuar nga Franco Lerda ka shkuar në kuotën e 17 pikë, duke parakaluar Bylisin. Për korçarët situata nuk është e mirë, pasi tani renditet në vendin e shtatë me 13 pikë.

NDESHJA – Të kuqtë u futën në fushë me synimin për të marrë tre pikët dhe shumë shpejt e kanë zhbllokuar ndeshjen. Pas një goditjeje këndi erdhi goli i parë. Lorenc Trashi krosoi në mënyrë perfekte dhe Belica me kokë e devijoi topin drejt e në rrjetë. Festë që në minutën e tretë dhe Partizani vijoi të sulmonte, por korçarët mund të kishin barazuar me Bregun. Vlonjatin e ndali shtylla.

Në të 18′ ishte Telushi që me një goditje dënimi mposhti portierin Koliçi për të dytën herë. Mesfushori shfrytëzoi vendosjen e murit dhe ia doli ta dërgonte topin në rrjetë. Të kuqtë rrezikuan më pas edhe me Bardhin, ndërkohë që në fund Skënderbeu shfrytëzoi përgjumjen e të kuqve dhe me Gripshin hapën takimin.

Diferencat në lojë nuk ishin shumë të mëdha, por golat janë ato që kanë rëndësi. Korçarët gabojnë shumë në mbrojtje dhe Çinari me cilësitë e tij nuk fal, duke shënuar golin e tretë kur kishin kaluar çerek ore lojë nga nisja e pjesës së dytë. Lojëra zëvendësimesh më pas, ndërkohë që Skënderbeu u shfaq rrezikshëm në fund. Hoxha shmangu një gol të Pollozhanit fillimisht, ndërsa më pas pengoi Gripshin, duke e lënë rezultatin 3-1. Me këto shifra u mbyll i gjitha takimi dhe Partizani mori pikët e plota.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 9
E enjte, më 14 tetor 2019, ora 15:00
Stadiumi “Selman Stërmasi
“, Tiranë

PARTIZANI-SKËNDERBEU 3-1
Shënues:
Belica 3′, Telushi 19′, Çinari 60′ / Gripshi 44′

PARTIZANI: Hoxha, Mala, Boldor, Belica, Trashi (Hakaj 76′), Broja (Idrizaj 73′), Telushi (Romero 65′), Cordeiro, Çinari, Bardhi, Asani. Trajner: Franco Lerda

SKËNDERBEU: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Pëllumbi, Gripshi, Daja, Essien (Elezi 65′), Ndecky (Muja 77′), Bregu (Taipi 39′), Otto John. Trajner: Ilir Daja

Gjyqtarë: Olsid Ferataj, Ergin Doda, Arbër Zalla, Orlando Kuka
Kartonë të verdhë: Telushi 61′, Romero 67′ / Essien 64′

/abcnews.al

Renditja e Superiroes pas fazëes së parë

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono