Partizani fiton thëllë ndaj Flamurtarit

21:30 | 23/02/2019

Skuadra e Partizanit fitoi me shifrat e thella 3-1 ndaj Flamurtarit. Nje episode i shëmtuar ndodhi në fundin e pjesës së parë kur disa tifoze te Partizanit kaluan rrethimin e stadiumit dhe ushtruan dhunë ndaj fotografit të Flamurtarit.

Partizani hedh një hap të rëndësishëm drejt titullit kampion. Të kuqte fituan në ndeshjen delikate ndaj Flamurtarit me shifrat e thellë 3-1. Nje duel që i pati të gjitha, gola, karton të kuq dhe tensione. Ishte fundi i pjesës së parë kur disa tifozë të Partizanit kaluan rrethimin e stadiumit duke ushtruar dhunë ndaj fotografit të Flamurtarit. Një situatë nga e cila gjyqtari i takimit i tregoi kartonin e kuq Andi Ribaj.

Gjithsesi, Partizani e nisi mirë takimin pasi kaloi në avantazh që në minuten e 11. Asani gjen të pa markuar Bardhin që realion me portën e boshatisur.  Kundërpërgjigjet Flamurtari dhe vendos baraspeshën me Ribaj në minutën e 40, pak minuta para se të dilte me karton të kuq.

Gafa e portierit Koliçi i kushton rëndë Flamurtarit që kalon sërish në avantazh kësaj radhe me Hebaj që shfrytëzon saktë rastin në fjalë.

Është sërish Hebaj pak minuta më vonë që realizon edhe golin e tretë për Partizanin. Sulmuesi merr një top të saktë nga Asani duke e shndërruar në gol. Në minutat e mbetura nuk ka ndryshim rezultati dhe Partizanit merr një fitore me mjaft vlera dhe pret e qet duelin mes Kukësit dhe Kamzës.

Pas takimit trajneri i Partizanit, Skënder Gega u shpreh i lumtur për tre pikët ndërkohë që tha se skuadra e tij është e karikuar për derbin ndaj Tiranës që luhet të premten e ardhshme.I revoltuar u shfaq trrajneri i Flamurtarit, Ilir Daja, i cili nuk u pajtua me kartonin e kuq të Andi Ribaj çka e dobësoi shumë skuadrën e tij./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono