Partizani barazon me Karabag

20:45 | 10/07/201920:450

Skuadra e Partizanit barazoi me rezultatin 0-0 me skuadrën e Karabag në ndeshjen e parë kualifikuese të Champions League. Partizani dominoi në pjesën e dytë, por nuk gjeti rrugën e rrjetës. Ndeshja e kthimit do të zhvillohet javën e ardhshme në Azerbajxhan.

Partizani luan si i barabartë përballë Karabagut dhe merr një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë kualifikues të Champions League. Të kuqtë barazuan pa gola në “Selman Stermasi”, një rezultat mjaft i mirë duke llogaritur cilësitë e kundërshtarit. Në pjesën e parë të besuarit e trajnerit Franko Lerda nuk rrezikuan shumë ndërkohë që në fraksionin e dytë tentuan gjithçka, por vetëm shtylla i mohoi golin kryeqytetasve. Në minutën e 16 miqtë pretendojnë për një prekje të topit me dorë nga Bitri, por gjyqtari vijon lojën.

Pak minuta më pas është sërish Karabagu që shkon shumë pranë golit, por fati është me Partizanin. Goditja e parë e rrezikshme për vendasit erdhi vetëm në minutën e 23. Asani merr një inkursion të bukur dhe lëshon një goditje potente me të majtën, por topi nuk gjen kuadratin.

Në fundin e pjesës së parë, Çinari godet me të majtën me topin që devijohet nga prapavija mike, por Mensah nuk përfiton duke humbur një shans të shkëlqyer.

Në fraksionin e dytë, Partizani është më sulmues dhe me idetë më të qarta. Në të 49 minutë, portierë Vagner i mohon golin e avantazhit Çinarit. Hasani kroson nga goditja e këndit, por goditja e Belicës ndalet vetëm në shtyllë. Moment mjaft i mirë për Partizanin që nuk finalizon në gol rastet e krijuara.

Në minutën e 79, i sapofuturi në lojë, Lorenc Trashi tenton me një harkim që përfundon rrjetë e jashtme. Gjyqtari akordon 3 minuta shtesë që nuk sjellin asnjë ndryshim. Partizani merr një rezultat të mirë dhe shpreson tek kualifikimi ndeshjen e kthimit, e cila do të zhvillohet javën e ardhshme në Azerbajxhan./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono