Partitë shqiptare në RMV paralajmërojnë dorëzimin e amendamenteve për gjuhën

17:20 | 27/08/201917:200

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut deklaruan se kanë gati 3 amendamente për përdorimin e gjuhës shqipe. Lëvizja “Besa” nga ana e saj kërkon vijimësinë e hetimeve per çështjet e hapura në prokurorinë publike. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono