Parlamenti voton në një ditë ligjin dhe drejtorin e ri të AKEP

19:55 | 18/12/201919:550

Me 80 vota pro dhe 9 kundër, Kuvendi ka emëruar sot kreun e ri të AKEP, Tomi Frashëri. Frashëri merr postin e kreut të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare pikërisht në ditën kur miratohen ligjet për median.  Tomi Frashëri ka mbajtur më parë postin e Shefit të Protokollit të Kryeministrit Edi Rama.

Lexo edhe Antishpifje/ Parlamenti voton ligjin për AKEP me 87 vota pro

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono