Parlamenti i ri dhe sprova e Lulzim Bashës

16:43 | 16/09/2017

Legjislatura e re e parlamentit ka testuar konfigurimin e ri politik në vend. Kryeministri Rama shfaqet i qetë, teksa do qeverisë krejt i vetëm, ndërsa Lulzim Basha në opozitë është përballur me rrjedhje votash nga grupi i vet i deputetëve, që në nisje të sesionit kuvendor, por edhe shpërthimin publik të Sali Berishës ndaj tij. Këtë dinamikë intensive të sezonit të ri politik na sjell Politika në ABC News.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono