Parashikimi i motit: Reshje bore dhe temperaturat nën zero

07:44 | 28/12/201907:440

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë gjatë paradites në të gjithë vendin, më të dendura paraqiten përgjatë kufirit Lindor, kryesisht Juglindja dhe Verilindja duke gjeneruar reshje dëbore. Ndersa pasditja dhe mbrëmja vijojne me mot të  kthjellët dhe vranësira në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit  do të ulen sërisht  në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C  në zonat malore deri në 10°C në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono