Parashikimi i motit për sot: Rikthehehen ditët me diell

07:55 | 14/01/202007:550

Sipas Meteoalb: Pas fundjavës me vranësira dhe reshje shiu në disa zona të vendit, duket se ditët me diell do të rikthehen sërish.

Ashtu si sot edhe nesër dita do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të lehta deri në mesditë, për tu larguar më pas nga territori i vendit tonë dhe për t’jua lënë vendin kthjellimeve.

Përsa u përket temperatuarave të ajrit, ato do të rritën në mëngjes dhe do të mbeten konstante dhe gjatë ditës, me vlera ditore nga -4°C në zonat malore deri në 15°C në bregdet. Era do fryjë e lehtë në tokë dhe det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono