Paralajmëron Lulzim Basha: Ndjeheni të mbrojtur por nesër…

10:09 | 29/07/201910:090

Pas situatës së tensionuar në Bashkinë Devoll, mëngjesin e sotëm ka reaguar Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, kreu i PD shkruan se pushteti i paligjshëm po uzurpon me dhunë qeverisjen lokale. Më tej kreu i PD ka paralajmëruar se pushtetarët do të kenë fatin që meritojnë, duke i etiketuar hajdutë dhe mercenarë.

Pushteti i paligjshëm i 6% po uzurpon me dhunë qeverisjen lokale, kundër vullnetit të popullit. Ky regjim kriminal dhe plaçkitës po hyn në rrugën e verbër të përplasjes me popullin e tij. Sot hajdutët në pushtet ndjehen të mbrojtur se kanë polici speciale, gaz lotsjellës dhe mercenarë, por nesër do të kenë fatin që meritojnë hajdutët dhe banditët!”, shkruan Basha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono