Paralajmërimi për Mourinhon, Villas-Boas: Do vuash me presidentin

20:53 | 22/11/201920:530

Andre Villas-Boas u cilësua nga të gjithë si pasardhësi i Jose Mourinhos, por 42-vjeçari nuk arriti kurrë të ngjitej në nivelin e “Special One”. 42-vjeçari portugez, i cili drejton aktualisht francezët e Marseille, ka folur në lidhje me rikthimin e patriotit të tij në pankinë.

Vlerësimi për Mourinhon nuk mungon, por diçka e shqetëson Villas-Boas. Ai drejtoi Tottenham gjatë sezonit 2012-2013 dhe e di mirë se në çfarë klubi ka shkuar trajneri nga Setubali.

Jam i lumtur për Jose, një trajner si ai e ka të vështirë të qëndrojë 11 muaj jashtë. Ka fituar shumë trofe dhe është e pamundur ta injorosh. Mou u rikthye te një klub të cilin e njoh mirë, po aq mirë sa njoh edhe drejtuesit.

Mendoj se kjo është një ‘martesë’ befasuese. Mourinho dhe presidenti Levy janë dy personazhe, të cilët do të kenë probleme mes tyre. Gjithsesi, nëse ekziston një trajner që mund të dërgojë Tottenham te trofetë, ai është Jose Mourinho“, përfundon Villas-Boas. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono