Paralajmërimi i Ramës: Zero tolerancë ndaj kujtdo, s’ka më sensibilizim për bizneset

18:39 | 10/08/201918:390

 

 Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga sot e tutje nuk do të ketë më sensibilizim për bizneset që nuk paguajnë detyrimet ndaj shtetit, por zero tolerancë për zbatimn e ligjit.

“ZeroTolerancë ndaj kujtdo ndër këta, që i bën karshillëk ligjit, shtetit, konsumatorit. Qasja sensibilizuese, edukative, tolerante për të mos stresuar biznesin, u zgjat shumë dhe prodhoi pak sukses për kohën që mori. Qasja e re do të jetë përditë e më kërkuese, reaguese dhe ndëshkuese, pa asnjë dallim tjetër përveç kufirit të ligjit”, shkruan kreu i qeverisë në një postim në rrjetet sociale, të cilin e shoqëron edhe me foton e një pike karburanti të bllokuar, që ka abuzuar me pagesën e detyrimeve.

Më tej në reagim, Kryeministri Rama thotë se nëse për shembull, sot, të gjithë konsumatorët paguajnë energjinë, nuk ka më asnjë lloj justifikimi, që bizneset të mos paguajnë detyrimet ndaj shtetit dhe konsumatorëve./ABC News Albania 24/7

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono