Paralajmërimi i DASH: Grupe terroriste planifikojnë sulme në Itali

11:45 | 18/01/202011:450

Departamenti Amerikan i Shtetit i ka bërë thirrje shtetasve amerikanë që dëshirojnë të udhëtojnë në Itali që të tregohen të kujdesshëm për shkak të terrorizmit.

Në një përditësim që daton në 15 janar, Italia është në nivelin e dytë të rrezikshmërisë që nënkuptonte grupe terroriste vazhdojnë të planifikojnë sulme të mundshme në Itali.

Në këtë raport lexohet se terroristët mund të sulmojnë me apo pa paralajmërim në vende turistike apo qendra transporti.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono