Paqueta te PSG? Agjenti i brazilianit sqaron gjithçka!

23:46 | 08/11/201923:460

Lucas Paqueta është padiskutim një nga lojtarët më të mirë të Milanit. Ylli brazilian nuk pati raporte të mira me ish-trajnerin Giampaolo, por që nga ardhja e Piolit në krye të kuqezinjve, po gjen minutat e duhura. Megjithatë, zërat e merkatos ende e çojnë larg Milanit, pasi PSG ka shfaqur interes për shërbimet e mesfushorit.

22-vjeçari ka kualitet dhe PSG e shikon si futbollistin e duhur për të luajtur pas treshes së frikshme të sulmit. Agjenti i Paqueta, Eduardo Uram, foli për mediet italiane sot, ku ka hedhur dritë mbi të ardhmen e klientit të tij.

“Ndoshta Leonardo do ta marrë te PSG, por deri më tani, nuk më ka kontaktuar njeri. Paqueta dhe të gjithë lojtarët e Milanit janë të fokusuar te sfida kundër Juventusit, pasi ai është fokusi primar për momentin”, tha mes të tjerash Uram./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono