Paloka: Protesta deri në rrëzimin e Ramës dhe qeverisë

13:03 | 19/01/2019

“Protesta në të gjithë vendin për rrëzimin e qeverisë së Edi Ramës”. Është ky vendimi politik i Këshillit Kombëtar i PD-së, i bërë poublik nga nënkryetari Edi Paloka në një deklaratë për mediat.

“Pati një vendimarrje të rëndësishme politike, pas asaj që ndodhi në Parlament seancën e fundit, sot Këshillit Kombëtar iu kërkua lidhur me qëndrimin politik dhe iu ngarkuan strukturave që do të merrem me organizimin e protestave me një qëllim të vetëm rrëzimin e Edi Ramës”.

Paloka informoi gjithashtu se Këshilli mori vendimin që pas rrëzimit të qeverisë Rama të krijohet një qeveri tranzitore për zgjedhjet e ardhshme.

“Këshilli mori vendim politik që një zgjedhje politike pas rrëzimit të qeverisë Rama, një qeveri tranzitore kalimtare të merret me zhvillimin e zgjedhjeve të lira e të ndershme”. abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono