Paloka flet për Patozin: Nuk ka qenë asnjëherë në krahun tim

20:29 | 16/05/2019

Edi Paloka ka komentuar reagimin e Astrit Patozit, i cili e konsideron vendimin e opozitës për të dërguar komisionerë në KZAZ si një përpjekje për të penguar procesin zgjedhor kundër Bindjes Demokratike, por edhe kundër zgjedhjeve në tërësi.

“Ky është kulmi. Një njeri që drejton një parti që e ka sajuar Edi Rama, që e kanë vërtetuar të gjithë që është me firma të falsifikuar tani thotë “ndaloni shkeljen e ligjit”. Cilin ligj? E kemi me ligj regjistrimin e anëtarëve të KZAZ”, tha Paloka gjatë një interviste në rubrikën “Mbrëmje ABC” me Mirela Milorin.

Ndër të tjera, gjatë intervistës, ai u shpreh se Patozi nuk ka qenë asnjëherë në krahun e tij edhe pase kanë qenë bashkë gjatë kohës në PD.

Mirela Milori: Zoti Patozi ka qenë në krahun tuaj një jetë.

Edi Paloka: Në krahun tim nuk ka qenë asnjëherë.

Mirela Milori: Në të njëjtin skalion, keni qenë në PD?

Edi Paloka: Pikërisht, në krahun tim asnjëherë. Kuptojeni këtë kur e them unë.

 

Nënkryetari i PD-së tregoi në studio se kandidati i “Bindjes Demokratike” në Kavajë është regjistruar pa qenë fare në Shqipëri, madje nuk dëshiron që ta bëjë diçka të tillë. Kjo është edhe një ndër arsyet pse PD do dërgojë komisionerë në KZAZ sipas Palokës./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono