Padia për fyerje, Fatos Tarifa i përgjigjet Agron Tufës

20:50 | 26/04/201920:500

Profesori i njohur, Fatos Tarifa, i ftuar në emisionin “Provokacija” i është përgjigjur drejtorit të Institutit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa. Ky i fundit para pak ditësh hodhi padi mbi të dhe mbi disa intelektualë të tjerë për fyerje për shkak të detyrës.

Ish-ambasadori Tarifa tha se i konsideron gjërat që ka thënë si angazhim për të kryer detyrën e tij si intelektual. Tarifa e konsideron të drejtë e tij që të kritikojë diçka që ka pikëpamje të gabuar.

“Unë i përgjigjem dhe i përgjigjem kudo që të jem që nëse ai e quan këtë fyerje për shkak të detyrës zyrtare që ai ka, unë e quaj një angazhim për të kryer detyrën time intelektuale. Kjo është detyra ime, të kritikoj atë që shoh që shpreh një pikëpamje të gabuar, për të informuar opinionin publik dhe për të sjellë një pikëpamje tjetër. Nuk i trembem asnjë polemike, asnjë debati, asnjë akuze pse bëj detyrën time si intelektual”, tha Tarifa./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono