Orges Shehi prezantohet trajner tek Skënderbeu

20:33 | 05/07/201820:330

Ish-portieri Orges Shehi u prezantua zyrtarisht si trajneri i ri i Skënderbeut. Ka qenë vetë presidenti i ekipit Ardian Takaj, i cili ka prezantuar Shehin në rolin e trajnerit.

Ardian Takaj: “Unë jam këtu për të prezantuar trajnerin e ri të Skënderbeut, Orges Shehin. Është një nga kontribuesit më të mëdhenj i gjithë kësaj historie të këtyre 8 viteve. Jemi përballë një beteje shumë të madhe me UEFA-n, por nuk është se kjo betejë ka filluar sot. U bënë dy vjet që ne merremi dhe e kemi luftën në dy drejtime. Kemi qenë shumë të suksesshëm në fushën e futbollit dhe i kemi arritur të gjitha objektivat që kemi pasur në fillim. Tashi jemi përballë gjyqit me UEFA-n. Shpresojmë atje dhe jemi të bindur pëqr të fituar. Ajo do të jetë fitorja më e madhe e Skëndërbeut dhe për të ardhmen e ekipi”.

Orges Shehi: “Sigurisht që është një pozicion ndryshe për vetë faktin që nga fusha kalon në pankinë. Duke e menduar më erdhi pak shpejt, por është një vlerësim dhe do të mundohem të jap maksimumin tim për të shpërblyer besimin e klubit”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono