Organizohet për herë të parë konventa për teorinë se “toka është e sheshtë”

16:01 | 07/11/201916:010

 Në Sao Paulo të Brazilit është mbajtur për herë të parë konveta për teorinë e re, për të gjithë ata që besojnë se toka është e sheshtë .

7 për qind e popullatës, 11 milionë brazilianë, besojnë se toka është e sheshtë dhe në pjesën më të madhe, ata janë besimtarë. Vendi ku do të mbahet konventa nuk është bërë publik, mbahet sekret, për shkak të sigurisë. Kjo konvetë pritet që të shënojë një kulm të ri në teori, pasi për shkencëtarët, përqafimi i teorisë se toka është e sheshtë do të shkaktonte një pesimizëm të madh. Kjo teori duket se ka lulëzuar nën presidentin Jair Bolsonaro.

Por siç është e njohur tashmë në Brazil prej kohësh ka lulëzuar një kulturë e të rinjve që janë të fiksuar pas UFO-ve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono