Organizohet në Shëngjin Miss Veriu, vendin e parë e merr Algetina nga Gjakova

14:50 | 22/08/201914:500

Në Shëngjin u organizua për herë të parë spektakli i bukurisë Miss Veriu, ku pjesëmarrëse ishin vajza nga veriu i Shqipërisë dhe nga Kosova. Fituese u shpall Algenita Avdija nga Gjakova.

Bukuria femërore e Veriut të Shqipërisë përmes konkursit Miss North Albania është bërë argëtimi i vizitorëve dhe pushuesve në bregdetin e Shëngjinit.

Ky aktivitet ka qenë një mënyrë e mirë për t’i dhënë jetë artistike mbrëmjeve në këtë zonë turistike.

Producenti Arben Golemi prezantoi një mënyrë tjetër të argëtimit duke gërshetuar spektaklin me shoë-un por që në fund të mbrëmjes i dhuroi kurorën e më të bukurës gjakovares Algenita Avdija.

Pas kurorëzimit si vajza më e bukur e Veriut, Algenita thotë se tashme ka realizuar një ëndërr të saj për të vijuar në modeling dhe shoë kryesisht jashtë Shqipërisë.

Prezantimi në një ambjent të hapur për producentin Arben Golemi ka qenë ideja për të sjellë diçka ndryshe dhe sigurisht mendon se ja kanë arritur dhe fati shënjestroi kosovaren Algenita Avdija.

Shëngjini është një zonë turistike që sigurisht meriton vëmendje dhe tashmë ka bërë për vete edhe Miss North Albanian, e cila thotë se kjo zonë mbetet zgjedhja e parë.

Në Shëngjin nuk ka vetëm dete dhe rërë, pasi në këtë zonë turistike do te merrni gjithnjë surpriza dhe Miss North Albania ishte një suprizë për vizitoret e gushtit.

/ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono