Ora inteligjente për të cilën po flasin të gjithë

10:25 | 14/11/201910:250

Jeta kalon shumë shpejt. Aq shpejt sa nuk jemi gjithmonë në gjendje ta mbajmë nën kontroll atë. Ndoshta nuk ka nevojë të themi  se në situata të tilla mirëqenia jonë  arrin nivele të ulëta  ndonjëhërë të rrezikshme dhe kemi  shumë nevojë për të ec përpara. Po sikur motivimi që ti kërkon  të jetë gjithnjë aty, pikërisht në kyçin e dorës?

Kombinimi i kësaj jetese stresuese dhe rritja e mosveprimit fizik është në të vërtetë shkaku pse njerëzit po bëhen gjithnjë e më të vetëdijshëm për mirëqenien e tyre të përgjithshme.

A e dini se aktiviteti i pamjaftueshëm fizik është në të vërtetë një nga faktorët kryesorë të rrezikut për vdekjen në të gjithë botën?

Megjithëse të qenit i vetëdijshëm për shëndetin tuaj mund të duket e vështirë por nuk është një justifikim që të mos kujdeseni për veten tuaj.

Por sidoqoftë ka zgjidhje që mund ta bëjnë shumë më të lehtë këtë gjë. Një prej tyre është kjo pajisje e re, revolucionare që më në fund këtu do të ndryshojë  tërë rutinën tuaj të shëndetit./abcnews.al

Është një orë inteligjente klasike, e fuqishme që është krijuar për t’ju ndihmuar të mbani nën kontroll sinjalet më të rëndësishme të trupit tuaj, të qëndroni të organizuar në çdo kohë e cila quhet XWatch.

Në thelb duket si një  një asistent i vogël, i përshtatur stilit tuaj të jetësës në dorën tuaj që është gjithmonë aty për ju, sa herë që ju nevojitet diçka .

XWatch është në gjendje të monitorojë shenjat thelbësore të trupit tuaj si një profesionist.

XWatch gjithashtu përmban një teknologji ECG që ju lejon të bëni një ekzaminim fizik të zemrës suaj vetëm në një minutë që më vonë ju mund ta ndani me mjekun tuaj për rezultatet më të mira.

Përfundim: A ia vlen?

Ia vlen çdo qindarkë e vetme. Nuk ka zgjidhje më të mirë në treg që të jetë në gjendje t’ju ofrojë kaq shumë karakteristika të vlefshme me këtë çmim  blerja e XWatch ju lejon të shijoni smartwatch me cilësi premium në një buxhet që do të thjeshtojë jetën tuaj. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono