Opsioni i ri i Instagram do t’ju vendosë në siklet

18:27 | 12/02/2018

Këtë herë, Instagram vjen me një opsion, që mund t’ju vendosë në siklet.

Nëse jeni nga ata persona, që bëni “screenshot” historitë e ndjekësve të tjerë në rrjetin social, është momenti për t’u “frikësuar”.

Aplikacioni për fotot ka ngarkuar opsionin, që mund të lajmërojë nëse dikush po i bën “screenshot” Story-t të tyre.

Por ka edhe një lajm të mirë.

Instagrami do t’u japë një mundësi përdoruesve që të dinë për opsionin më të ri.

Kjo sepse, kur të bëni “screenshot” për herë të parë pasi keni ngarkuar versionin më të ri të aplikacionit, do të lajmëroheni që herën tjetër, përdoruesi do të njoftohet se ju jeni duke ‘fotografuar” Story-n.

Më pas, nëse ju e përsërisni sërish, personit që ka postuar foton do t’i shfaqet emri juaj në listën që kanë parë postin.

Por ka dhe një mënyrë sesi t’i shmangeni këtyre momenteve prej sikleti.

Ju mund të “shpëtoni” nëse e vendosni celularin në “Airplane Mode” ose kur i shikoni Story-t nga desktopi i një kompjuteri./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono