“Opozita nuk ka pranuar ende të ulet në tryezë”, Rama komenton 3 pikat e planit të Bashës

08:05 | 03/12/201908:050

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë mëngjesin e sotëm kreu i qeverisë Edi Rama komentoi edhe planin e Lulzim Bashës me tre pika.

Rama tha se opozita vijon të mos pranojë të ulen në tryezë.

Opozita nuk ka pranuar ende të ulet në tryezë, ne jemi gati ti ballafaqojmë idetë tona me të tyret nëse i kanë më të mira i marrin pa asnjë diskutim. Kjo është një situatë që të bëhet më e mira për njerëzit. Por deri tani jemi njohur me tre pika dhe është një komponent i gjithë ekranit që fillon dita duke qarë dhe pastaj duke qeshur dhe pastaj duke qarë prap. Këto tre pikat janë një ushqim për buzëqeshjen, se nuk dua të them gajasjen se nuk dua të ndihen keq. Po të thuash të mblidhen 500 inxhinierë, pse 500 dhe jo 450? Pika e dytë të bëhet urgjent identifikimi i dëmeve, po bëhet kjo ka qenë gjëja ë parë. Pika e tretë është qamet të mos financohen oligarkët, vazhdon loja. Po ça janë këto para që u dashkan ti spostojmë”, tha Rama./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono