Opozita kërkon dorëheqjen e Ramës

15:45 | 19/10/201915:450

Opozita ka reaguar sërish sot për mos-hapjen e negociatave duke e konsideruar këtë dështim personal të Edi Ramës. Monika Kryemadhi dhe sekretari për çështjet ndërkombëtare në PD, kërkuan dorëheqjen e kryeministrit.

Opozita e bashkuar ka reaguar në mënyrë të sinkronizuar, duke thënë se mos hapja e negociatave është një përgjegjësi personale e Edi Ramës. Monika Kryemadhi nga LSI dhe Arben Kashahu nga PD, rendisin arsyet se pse sipas opozitëës, BE me refuzoi.

Të dy partitë kryesore opozitare kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit. I njëjti qëndrim u mbajt mbrëmjen e së premtes edhe nga vetë Lulzim Basha./ABC News Albania


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono