Opozita e re në Kuvend, Berisha: Nuk ekziston asnjë grup parlamentar i PD

22:01 | 18/04/201922:010

“Nuk ekziston asnjë grup parlamentar i PD në parlament. Është në statut që nxjerr jashtë të gjithë ata që ëuk zbatojnë vendimet e PD, përjashtohen vetvetiu. Ti që bën një veprim të illë ti ke bërë një zgjidhje. për mua liria ëhstë zgjedhje dhe për por zgjedhje dhe do marrësh konsekuencat. Liria është vetëdisiplinim”. Është kjo përgjigjia që dha ish-kreu demokrat Sali Berisha sa i takon opozitës së re në Kuvend”.

Sipas tij opozita është në rrugë dhe është shumicë e shqiptarëve.

“Opozita është në rrugë dhe është shumicë e shqiptarëve dhe do shkojë drejt 60% dhe ka një armik të egër përpara dhe ky quhet Edvin Krisqa Rama dhe nuk ka forcë në botë që ta shpëtojë atë”.

Berisha mohon negociatat e mundshme të Bashës më Ramën.

“Absolutisht jo. Këto i hap Rama nga situata e sfazuar dhe trillon çdo rrethanë që të qetësojë shpirtrat e trazuar të njerëzve të tij që janë të shqetësuar për situatën që ka krijuar”.

Ai u shpreh i bindur se opozita është e vendosur për të larguar Ramën sa më parë, jo vetëm me protesta.

“Tani duan të shohin forma të tjera, por tani Edi Ramës i duhet dhanë duart”.

I pyetur sesi e përballon gazin lotsjellës në protesta Berisha tha se në këtë betejë ndan fatin e bashkëluftëtarit.

“Në betejë do mbash fatin e bashkëluftëtarit e mi ne luftojmë aty bashkë. Nuk mund të them unë që rrini ju në gaz ,se unë po dal do ta duroj dhe do fitojmë. Do lemeriseni me këtë që bëri me gazin. Përplasje do ketë, pa përplasje nuk zgjidhet. Do përplasemi”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono