Opozita e re bashkon votat me mazhorancën, miratojnë projektligjet

16:22 | 13/03/201916:220

Shumica e deputetëve të opozitës së re kanë bashkuar votat me mazhorancën në seancën e fundit plenare për të miratuar 3 projekt ligjet në rendin e ditës, njëri prej të cilëve ishte ai për nxitjen e punësimit. Kundër votuan vetëm Ylli Shehi dhe Alban Zeneli. Ndërsa Lefter Maliqi zgjodhi të abstenojë.  Ndër deputetët e rinj të opozitës, mungonte Edlira Hyseni e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Votimi i seancës së sotme parlamentare nxorri në pah dakordësinë e arritur midis shumicëssë  deputëtëve të opozitës së re dhe atyre të mazhorancës.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono