Opozita e bashkuar proteston sot në Tiranë

09:21 | 02/06/201909:210

Opozita shqiptare sot mban protestës e radhës në Tiranë, një ditë pas fillimit të fushatës zgjedhore nga PS për zgjedhjet e 30 qershorit.

Protesta organizohet nga Partia Demokratike dhe aleatët e tyre dhe do të zhvillohet në mbrëmje në orën 19:00.

Protesta do të zhvillohet para Kryeministrisë, ndërsa sipas burimeve njoftohet se, do të ketë edhe një marshim paqësor para Parlamentit, ashtu si edhe në protestën e 25 Majit.

Opozita shqiptare është shprehur e vendosur, gjatë gjithë këtyre ditëve në takimet e zhvilluara në qytete të ndryshme, se nuk do të ndërpres protestat deri në largimin e kryeministrit Rama, të cilin e akuzojnë për kapje të shtetit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono